Firmamız, ticari hayatına Huzur Kollektif olarak hortum ve kapı kolu imalatı ile başladı. İlerleyen yıllarda KAANLAR YAPI Malzemeleri Ltd. Şti olarak Tahtakale'de toptan hırdavat satışı ve pazarlama ile sektörde hizmet vermeye devam etti. 1999 yılında bir revizyonla KAAN YAPI Malzemeleri Ltd. Şti. olarak isim ve ortaklık değişikliği ile sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır.
KAAN YAPI, müşteri memnuniyetine ve firma ilişkilerine ehemmiyet veren, geniş ürün yelpazesine sahip, güçlü pazarlama ağlarıyla Batı Karadeniz,Trakya ve Marmara Bölgelerinde etkin ticarete katkıda bulunan bir firmadır. 15 yıldır sektöründe saygın firmalar arasında yer alan "Kaan Yapı Malzemeleri" nalbur, hırdavat, mobilya aksesuarı ve çeşitli yapı malzemelerinin toptan satışını, daima yenilikçi bir bakış açısı ile sürdürmektedir.
Vizyonumuz; Kalitemizden ödün vermeden hizmet ağını, müşteri portföyünü ve ürün yelpazesini genişletirken, ''doğru ürün-doğru fiyat'' politikası ile müşteri memnuniyetini tam olarak sağlamaktır.